Apostolski Meble

Zabudowa AGD w kuchni na wymiar

Decydując się na meble na wymiar, masz możliwość wyboru czy chcesz wybrać sprzęt wolnostojący czy do zabudowy. Decyzja zależy głównie od indywidualnych preferencji domowników, niemniej jednak aktualnie najczęściej stosowana jest zabudowa AGD w kuchni. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne, a samo pomieszczenia zyskuje jednolity i elegancki wygląd.

Jaka kuchnia – AGD do zabudowy czy wolnostojące?

Na rynku dostępny jest szeroki wybór urządzeń, które możesz umieścić w swoim projekcie. Zarówno w wypadku sprzętu wolnostojącego, jak i do zabudowy, należy jednak pamiętać o dokładnym zmierzeniu urządzeń i dopasowaniu ich wielkości do projektu. Zastanawiasz się, jakie urządzenia można zabudować? Praktycznie wszystko – od lodówki, przez piekarnik, zmywarkę, a nawet kuchenkę mikrofalową i wiele innych. Ponadto, korzystając z zabudowy, kuchnia wydaje się optycznie większa, jest to zatem rozwiązanie idealne do małych mieszkań i kawalerek.

Rozmieszczenie AGD w zabudowie kuchennej

Jest to kluczowy aspekt aranżacji wnętrz. Nie może być przypadkowy. Jego właściwe rozplanowanie podnosi funkcjonalność pomieszczenia, a także jego walory estetyczne, a nawet ekonomiczność przygotowywania potraw. Z reguły, poleca się, by najbliżej wejścia umieścić lodówkę, tak by po pierwsze, ułatwić rozpakowywanie zakupów, a po drugie, ułatwić domownikom spacery po przekąski. Następnie warto zostawić trochę blatu roboczego, a zaraz obok umieścić zlew. Pamiętaj również, by pozostawić trochę więcej miejsca zarówno na brudne i czyste naczynia, jak i miejsce do przygotowywania posiłków. Zaraz potem możesz umieścić kuchenkę, której użyjesz do przygotowania dań. W wypadku kuchni w kształcie litery U, zastosuj tzw. trójkąt, na wierzchołkach umieszczając odpowiednio lodówkę, zlewozmywak i kuchenkę.

Dobór AGD do zabudowy kuchennej - dodatkowe wskazówki

Umieść blisko siebie zlewozmywak oraz zmywarkę, by zastosować jedno doprowadzanie wody oraz odpływ. Korzystaj również z zaleceń producentów - niestosowanie się do zaleceń może skutkować nieprzyjęciem gwarancji przez producenta. Przykładowo, producenci nie zalecają ustawiania kuchenki zbyt blisko lodówki oraz wskazują na zostawienie dużo wolnego miejsca z tyłu oraz ponad lodówką.