Apostolski Meble

Rodzaje frontów kuchennych

Decydując się na remont kuchni, oprócz wyboru blatów równie ważne są fronty szafek. Warto zwrócić uwagę na dostępną gamę kolorystyczną, materiał oraz rodzaj wykończenia. Każdy front kuchenny wyróżniają inne właściwości, wygląd, a także cena. Z płyty laminowanej, lakierowanej, foliowanej, fornirowanej, ze szkła, drewniane i akrylowe – nie wiesz na które się zdecydować? Przybywamy z pomocą. Zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje na temat każdego rozwiązania. Zapraszamy do lektury.

Istnieje kilka różnych frontów kuchennych - wyróżniamy te:

  • z płyty laminowanej - są trwałe i odporne na codzienne użytkowanie. Jest to jedna z najtańszych propozycji, która dostępna jest w wielu wzorach.

  • lakierowane – wykonane z płyty MDF pokrytej lakierem. MDF to bardzo twarde tworzywo, niemniej jednak niestety powłoka lakiernicza jest podatna na wszelkie zarysowania, uszkodzenia i odpryski i wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Dostępne są w szerokiej gamie kolorów i mogą być wykończone na mat, półmat oraz połysk.

  • akrylowe – fronty kuchenne wykonane z MDF dostępne są zarówno w wysokim połysku, jak i macie. Są bardzo praktyczne i wyróżnia je wysoki połysk oraz głębia koloru.

  • foliowane - również wykonane z MDF, na którą nakładana jest specjalna folia. Dzięki zastosowaniu specjalnego materiału, są one odporne na zarysowania. Niemniej jednak wysoka temperatura oraz wilgoć skracają ich żywotność. Do wyboru mamy szeroki wybór wzorów, od tych imitujących drewno po wysoki połysk.

  • fornirowane (z naturalną okleiną) – pokryte warstwą drewna mogą być bejcowane oraz lakierowane na różne sposoby. Dostępne są zarówno w macie, jak i półmacie, a nawet wykończone na wysoki połysk. Odpowiednio pielęgnowane i eksploatowane będą wyróżniać się dużą trwałością.

  • ze szkła - obejmują różnego rodzaju szkło montowane w ramkach aluminiowych. Zarówno samo szkło, jak i ramki dostępne są w szerokiej palecie kolorów i wzorów. Ponadto, mogą zostać dodatkowo zabezpieczone folią zabezpieczającą.

  • drewniane – fronty kuchenne drewniane wykonane są ze starannie wyselekcjonowanych gatunków drzew, wyróżniają się dużą twardością. Gwarantują estetyczny wygląd, niemniej jednak wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Niestety nieodpowiednio pielęgnowane i użytkowane tracą swoje walory estetyczne - mogą się rozsychać, a te narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych mogą się przebarwiać.