Apostolski Meble

Kuchnia nowoczesna czy klasyczna? Jakie wybrać meble kuchenne?

Jak zaaranżować pomieszczenie? Zdecydować się na nowoczesną, a może klasyczną kuchnię? Meble na wymiar do nowoczesnej kuchni czy gotowe zestawy modułowe dostępne w sklepach? Dziś trendy wnętrzarskie zmieniają się niemalże co sezon, niemniej jednak istnieje kilka złotych zasad aranżacji pomieszczeń, które pozwalają stworzyć wymarzone cztery kąty.

Kuchnia - nowoczesna czy klasyczna?

Współczesne aranżacje niekiedy skupiają się na otwartej przestrzeni. Znaleźć można tam dużo metalowych elementów, wysokiego połysku oraz kolorów monochromatycznych. Z reguły opierają się na prostocie i harmonii. Każdy element jest dokładnie dopasowany do reszty aranżacji zarówno pod względem estetycznym, jak i praktycznym. Dlatego w tym wypadku polecamy wybór mebli na wymiar, które umożliwiają stworzenie przestrzeni idealnie dopasowanej do wymagań i oczekiwań domowników. Z kolei klasyczne projekty kojarzą się raczej z zamkniętą przestrzenią, bogato zdobionymi drzwiczkami szafek, a także krawędziami blatów i listew.

Nowoczesna klasyka

Aktualnie bardzo popularna jest nowoczesna kuchnia w stylu klasycznym. To idealne połączenie tradycji ze współczesnością. Widzimy tam wyspy i półwyspy, które dziś chętnie stosowane są nie tylko w dużych pomieszczeniach, ale i mniejszych metrażach. W takich wnętrzach chętnie wykorzystywane są kamienne blaty i frezowane fronty – to na pierwszy rzut oka kontrastujące rozwiązanie idealnie łączy w sobie surowość, a zarówno łagodność i subtelność wnętrza. Uzyskanie pożądanego efektu możliwe jest dzięki starannie zaprojektowanym meblom na wymiar, które idealnie podkreślają charakter pomieszczenia.

Gotowe zestawy modułowe a meble na wymiar do kuchni

Jest to serce każdego domu, powinna zatem być zarówno praktycznie zaprojektowana, jak i estetycznie zaaranżowana. Dlatego właśnie zachęcamy do wyboru mebli na wymiar. Gotowe rozwiązania są ograniczone, nie uwzględniają wszystkich potrzeb domowników i niekiedy wyróżnia je niska jakość materiałów. Z kolei decydując się na rozwiązania na zamówienie, możemy maksymalnie zagospodarować wnętrze, a dodatkowo wybrać każdy element aranżacji - od frontów, przez gałki po blat roboczy.