Apostolski Meble

Jak dbać o meble kuchenne?

W drodze do realizacji planów o wymarzonych czterech kątach kluczowym aspektem jest aranżacja wnętrz. Natomiast gdy tylko remont dobiegnie końca, a regularne gotowanie i przygotowywanie posiłków ruszy pełną parą, powinniśmy pamiętać o właściwej i kompleksowej pielęgnacji wybranego przez nas wyposażenia. Zastanawiasz się, jak odpowiednio dbać o meble kuchenne? Zapraszamy do lektury!

Pielęgnacja mebli kuchennych

Przy nieodpowiedniej pielęgnacji, z biegiem czasu meble tracą swój pierwotny blask - atrakcyjność i wygląd, które towarzyszyły przez pierwsze lata eksploatacji pomieszczenia. Wyposażenie wnętrz narażone jest nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale również inne czynniki zewnętrzne, które negatywnie wpływają na jego stan oraz wygląd. Szczególnie niszczące mogą okazać się składniki spożywcze, które mają bezpośredni kontakt z np. blatami. Opary, tłuszcz oraz produkty o dużej kwasowości mogą ingerować w strukturę powierzchni. Oprócz sprzątania warto więc zadbać o takie szczegóły jak odpowiednia cyrkulacja powietrza i podczas gotowania włączyć okap oraz uchylić okno.

Czyszczenie mebli kuchennych – jak zrobić to właściwie?

Kluczem do zagwarantowania długiej żywotności oraz pięknego wyglądu mebli kuchennych jest systematyczność. Niestety, chcąc zachować atrakcyjność wyposażenia, umycie blatów i frontów raz w tygodniu lub rzadziej to zbyt mało, a poza tym nawarstwiony brud jest znacznie trudniejszy do usunięcia. Najlepiej świeżych zabrudzeń pozbywać się na bieżąco oraz każdorazowo po przygotowywaniu potraw wyczyścić i odświeżyć powierzchnię - w szczególności po smażeniu, np. w okolicy kuchenki gazowej czy płyty indukcyjnej.

Jakie środki do czyszczenia mebli kuchennych wybrać?

Najlepiej postawić na specjalne środki czyszczące przeznaczone do konkretnego rodzaju powierzchni. Stosowanie uniwersalnych produktów do czyszczenia może negatywnie wpływać na wygląd blatów czy frontów. Równie ważne są odpowiednie narzędzia - warto wybierać miękkie gąbki i szmatki. Szorstkie materiały mogłyby prowadzić do zniszczenia czyszczonej powierzchni – powstawania rys czy zmatowienia.